Office Party indicates incumbent *
Governor & Lieutenant Governor D Richard Cordray & Betty Sutton
D Larry E. Ealy & Jeffrey Lynn
D Dennis John Kucinich & Tara L. Samples
D Bill O'Neill & Chantelle C. Lewis
D Paul E. Ray & Jerry M. Schroeder
D Joe Schiavoni & Stephanie Dodd
G Constance Gadell-Newton & Brett R. Joseph
R Mike DeWine & Jon Husted
R Mary Taylor & Nathan D. Estruth
Attorney General D Steve Dettelbach
R Dave Yost
Auditor of State D Zack Space
R Keith Faber
Secretary of State D Kathleen Clyde
R Frank LaRose
Treasurer of State D Rob Richardson
G Paul Curry Write-in
R Sandra O'Brien
R Robert Sprague
U.S. Senator D Sherrod Brown *
G Philena Irene Farley Write-in
R Melissa Ackison
R Don Elijah Eckhart
R Mike Gibbons
R Dan Kiley
R Jim Renacci
R Timothy A. Pinion Write-in
Representative to Congress (7th District) D Ken Harbaugh
D Patrick M. Pikus
R Bob Gibbs *
R Patrick J. Quinn
R Terry Robertson
Justice of the Supreme Court (FTC 01-01-2019) D Michael P. Donnelly
R Craig Baldwin
Justice of the Supreme Court (FTC 01-02-2019) D Melody J. Stewart
R Mary DeGenaro *
Judge of the Court of Appeals (5th District) (FTC 02-09-2019) R John W. Wise *
Judge of the Court of Appeals (5th District) (FTC 02-10-2019) D Scott Gwin *
Judge of the Court of Appeals (5th District) (FTC 02-11-2019) D Patricia A. Delaney *
R Andrew King
Member of State Central Committee, Man (22nd District)   (State Senate) D Nicholas J. Hanek *
D Phillip E. Scott
R William G. Batchelder *
Member of State Central Committee, Man (31st District)   (State Senate) D Marc D. Guthrie *
FTC 06/01/2018 D Todd A. Shafer
R Jim Aslanides
R Clifford R. Clore
R Douglas S. Wills
Member of State Central Committee, Woman (22nd District)   (State Senate) D Paula D. Watson *
R Sharon A. Ray *
Member of State Central Committee, Woman (31st District)   (State Senate) D Martha J. Campbell *
FTC 06/01/2018 D Grace Cherrington
D Ashley Osborn
R Betty D. Montgomery *
R Joy Padgett
State Senator (31st District)   FTC 01/01/2019 D Melinda Miller
R Jay Hottinger *
State Representative (70th District)   FTC 01/01/2019 D Steve Johnson
R Darrell D. Kick *
State Representative (98th District)   FTC 01/01/2019 D Jeremiah M. Johnson
R Mark D. Behrendt
R Shane N. Gunnoe
R Larry V. Hawthorne
R Brett Hudson Hillyer
R Greg Ress
County Commissioner   FTC 01/01/2019 R Rob Ault *
County Auditor   FTC 03/11/2019 R Jackie McKee *
Member of County Central Committee   (Republican) 1 in each precinct
001 AAA Berlin North R Wes Schmucker *
002 AAB Berlin South R No Valid Declaration of Candidacy Filed
003 AAC Clark Township R No Valid Declaration of Candidacy Filed
004 AAD Hardy Precinct R Mark Baserman Jr
005 AAF Millersburg East R Ray Eyler *
006 AAH Millersburg West R Rob Hovis *
007 AAR Prairie Township R Dale Wolboldt *
008 AAJ Killbuck Township R Woodrow E. Wilson *
009 AAL Knox Township R Randy Sponseller
010 AAM Mechanic Township R Dan Jackson
012 AAO Monroe Township R Jon T. Mast *
013 AAP Paint Township R Matt Johnson
014 AAT Richland Township R Lester Gray *
015 AAU Ripley Township R Jane Graven *
016 AAW Saltcreek Township R Tim Zimmerly *
017 AAX Walnut Creek Township R Joe Varga *
018 AAY Washington Township R Jody Gibbs *